KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14346410
nr 1434 6410
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Samer. Signerad. Olja på duk, 37x45, yttermått inklusive ram: 50x58 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 29 november 2021
kl 19:53:09
29/11 19:48:09